Masáže

Masáž byla vždy vyhledávaná procedura a v současné době její obliba ještě stoupá. Při současném životním stylu, který je chudý na pohyb dochází k častým poruchám pohybového aparátu tzv. „ civilizační potíže“. Jejich příčinou je nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání a jednostranná pohybová zátěž, ale i nedostatečná regenerace unaveného organismu. Ta je typická zvláště ve sportu.

U sportovců dochází k daleko větší únavě než u běžné populace především proto, že jejich tréninkový i závodní výkon se velmi často pohybuje na hranici metabolických i psychických možností. Snaha po dosažení maximálních výkonů vyžaduje také důkladnější a důslednější přístup k regeneraci sil. Tréninkovou přípravu a zátěž organismu nelze zvyšovat do nekonečna. Je daná jednak volným časem, jednak velikosti tělesné zátěže. Proto je nutné uplatňovat dokonalou a účelnou kompletní regeneraci, která zkracuje trvání nejnutnějšího zotavení, aby další realizace tréninkové jednotky vedla k zvyšování výkonnosti. Kompletní regenerace má vliv na pozitivní ovlivnění zdatnosti výkonnosti a s tím i dosažení maximálního možného výkonu.

Masáže jsou taky zaměřeny na zklidnění, celkové ozdravení organismu, rozproudění energie a pozitivní naladění mysli. Pravidelné masírování zlepšuje fyzickou i psychickou kondici.

Typy a ceny nabízených masáží nalezenete v sekci ceník.