Nabídka pro muže a jejich požadavky

Většina mužů, kteří navštěvují posilovny, má zájem na zvětšení svalové hmoty a zvýšení fyzické síly.

Častým problémem je zanedbávání a ignorování dolní poloviny těla. Tím vzniká zjevná disharmonie ve svalovém rozvoji. Takový způsob tréninku může vyústit v bolesti kolen, kyčlí a bederní páteře na úkor netrénovaných nohou, které musí nosit větší zátěž v podobě nabyté svalové hmoty na trupu a pažích.

Ve snaze přibrat co nejvíc svalové hmoty bývají muži ochotni zkonzumovat velké množství stravy, kterou nelze zužitkovat a místo kvalitních svalových přírůstků jsou nabyté kilogramy často tvořeny tukem a vodou.

Trénink mužů zahrnuje taky dostatečná pozornost aerobním trenažérům, která je jeho pevnou součástí. Předpokladem pro získání svalnaté postavy je trpělivost a respektování vlastních fyzických dispozic. Dlouholetým tréninkem založeným na intenzitě, doplněným aerobními aktivitami a výběrem kvalitní stravy lze dosáhnout atletické vysportované postavy.

Další skupinou jsou muži, kterí nikdy necvičili nebo mají nadváhu, nechtějí mít atletickou postavu, ale chtějí vypadat dobře a chtějí mít dobrou kondici.